Web Sitesi Mark Bilişim ve Web Tasarım

Web Sitesi Kurmak İçin En İyi Yazılım Dili Hangisidir?

Web sitesi kurmak için en iyi yazılım dili sorusunun net bir cevabı yoktur. Web tasarımda en iyi ve en uygun yazılım diline karar vermeden önce web siteniz için hangi işlevlere ihtiyacınız var, kurmak istediğiniz web sitesinin güvenlik ihtiyacı, modül ve entegrasyonları nedir gibi sorulara cevap vermeliyiz.

Bir web sitesi tasarlamak için öncelikle çok iyi html5 ve css bilmek, javascript ve jquery dillerine hakim olmak gerekiyor. Bu temel düzeyde kodlamayı bildikten sonra da kullanacağınız dili seçmek için geriye avantaj ve dezavantajlarına göre değerlendirmek kalıyor.

en iyi yazılım dili

SEO İçin En İyi Yazılım Dili

SEO açısından eklenti avantajları olan wordpress kullanmak istiyorsanız php diline hakim olmalısınız. Ancak eklentileri belli bir seviyede kullanmalı, sitenizi ağırlaştırmasını engellemelisiniz.  Ancak belirtmekte fayda var, wordpress kullanacaksanız hazır temaları kullanmanızı önermiyoruz. Hazır temalar birçok web sitesi tarafından kullanılıyor olabilir ve bu da özgün olmanızı engeller. Aynı şekilde hazır paket web yazılımlarını da tercih etmemelisiniz. Kodlama biliyorsanız web sitenizi kendiniz yapmalı, bilmiyorsanız de işi profesyonellere bırakmalısınız.

Ayrıca Asp.net diline yeterince hakimseniz de güvenilirliği yüksek olan web siteleri yapabilirsiniz. Kimileri ileri düzey gelişmiş projelerde Asp.net yazılım dilini kullanmayı tercih ederken, kimileri için bu tarz gelişmiş projelerde php kullanımı de yeterli görülebilir. Bu yine yazılımcının hangi dile daha hakim olduğuna bağlıdır. Ancak eğer aynı seviyede iki yazılıma da hakimseniz ileri düzey projelerde Asp.net kullanmanın hız açısından avantajları olacaktır. Örneğin Asp.net yazılım dilini kullanmanız için kurmanız gereken Visual Studio programında textbox, button ve checkbox gibi hazır şablonları sürükle bırak sistemi ile projeye dahil edebiliyorsunuz. Ancak php dilinde de kodlamalarla bunu yapmanız tabii ki mümkündür.

En İyi Yazılım Dili Yoktur, En Uygun Yazılım Dili Vardır

Aslında hiç bir yazılım dili diğerinden daha üstün özelliklere sahip diyemeyiz. Hangi dili kullanmanız gerektiği; hem hangi dile daha çok hakim olduğunuza hem de yazılım ihtiyaçlarına bağlıdır. En iyi yazılım dili seçimi için kendinizi ve ne yapmak istediğinizi biliyor olmalısınız. Mark Bilişim olarak biz tüm dillere hakim uzman yazılım ekibimiz ile her projeye en uygun yazılım dilini seçerek proje üretmekteyiz. Önümüzdeki haftalarda yazılım ekibimizin katılımı ile en çok kullanılan yazılım dilleri ve bu dillerin kendi içerisinde incelemesi ile ilgili bir makale daha yayınlayacağız. Bizi takip etmeye devam edin.

En İyi Yazılım Dili Hangisidir? için 3 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir