Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal kimlik tasarımı görünen yüzünüzü, kısaca kim olduğunuzu açıklar. Firmanızın kendini tanımladığı ve tanıtım faaliyetlerini yönlendirdiği hizmetlerin tamamını kurumsal kimliğiniz içermektedir. Logo, kurumsal slogan, kartvizit, broşür, antetli kâğıt, katalog gibi firmanızın tüm görsel yüzünü oluşturan reklam ve grafik tasarımı çalışmalarından oluşur. Grafik tasarım, hedef kitle merkezli bir yaklaşım içinde sanat ile pazarlamayı teknoloji üzerinden buluşturarak, müşteri ihtiyaçlarına yönelik algıda seçicilik oluşturan bir alandır.

Kurumsal Kimlik Tasarımının Önemi

  • Markanızın görünen yüzüdür, kim olduğunuzu anlatmanın en etkili yoludur.
  • Kalitenizi ve prestijinizi yansıtmanız için olanak sağlar.
  • Akılda kalıcılığı sağlayarak müşteri kitlenizde iz bırakırsınız.
  • Kurum kültürünüze uygun tasarlanmış çalışmalar sayesinde marka bilinirliğiniz artar.
  • Pazarlama ve reklam stratejilerinizin temelini oluşturur.

Kurumsal Kimlik Tasarımında Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Algı yönetiminde en önemli etken renklerdir. Bu nedenle markaya ve kurum kültürüne uygun ana bir renk ile birlikte uyumlu bir renk skalası belirlenerek tüm tasarımlar bu çerçevede oluşturulmalıdır.
  • Kullanılacak olan logo her kurumsal kimlik çalışmasında aynı renklerle yer almalıdır.
  • Sektör, hedef kitle ve verilecek mesajın ne olduğu üzerine analiz yapılmalı ve tasarımlar bu doğrultuda oluşturulmalıdır.
  • Kalıcı olmalıdır. Markanın uzun yıllar revize etmeden kullanabileceği tasarım çalışmaları markalaşma ve markaların sürdürülebilirliği açısından önemli bir etkendir.
  • Sosyal medyada ve dijital reklamcılıkta paylaşılabilecek tasarımlar yapılmalıdır.

Kurumsal Kimlik Neleri Kapsar?

Kurum içi ve kurum dışı birçok bileşene sahiptir.

Kurum İçi: Logo, kartvizit, antetli kâğıt, diplomat zarf, bloknot, dosya, muhasebe dokümanları, dijital tasarımlar vb.

Kurum Dışı: Araç giydirme, bina cephesi, kurumsal web, broşür, katalog, el ilanı, poster, afiş, poşet, CD, takvim, ajanda, sertifika, davetiye, promosyon malzemeleri vb. olarak sıralanabilir.

“Görsel tasarımın iletişim gücünün farkındayız ve markanızı yansıtan yenilikçi ve özgün tasarımlarla sizi hayallerinizin ötesinde bir serüvene davet ediyoruz. “

Markanızı en doğru ve etkili şekilde yansıtan logo tasarımı ile kurumsal kimlik serüvenine başlıyor; katalog, kartvizit, araç giydirme, broşür, antetli kâğıt vb. hizmetler ile imajınızı yeniliyoruz. Kurumsal kimliğiniz oluştururken verilecek mesajın hedef kitleye en kısa sürede ve en doğru şekilde iletebilmenin bilinciyle çalışıyoruz. Profesyonel tasarım ekibimizle birlikte farklı, ilgi çekici ve yaratıcı tasarım çalışmalarımızı marka ihtiyaçlarınıza yönelik sizinle birlikte planlıyoruz.

Bu planlama öncelikle sektörel analiz ile başlamaktadır. Analiz ile birlikte yapılacakların tespit edilmesi ve onaylanma süreci başlamaktadır. Yapılacaklar ile ilgili onayınızı aldıktan sonra üretim süreci başlar ve belirlenen bir tarihte bitirilen proje onayınıza sunulur. Sunum sonrasında revizeler yapılarak onaylanan tasarımların baskı süreci başlar ve tüm materyaller tarafınıza teslim edilir.

Kurumsal Kimlik Fiyatları

Proje siparişlerine göre değişkenlik göstermektedir. Çünkü bu çalışmalar geniş kapsamlı bir tasarım sürecini içerir. Örneğin logosu sabit kalacak olan, çeşitli banner tasarımları bulunan ve temel renkleri, renk skalası belirlenmiş olan bir müşteri için yapılacak çalışmanın fiyatları, daha az materyale sahip olan bir müşteri için yapılacak olan çalışmalar ile aynı olmayacaktır. Bu nedenle kurumunuza uygun tasarımlar ve en uygun kurumsal kimlik tasarımı fiyatları için bizimle iletişime geçmelisiniz.

Markalaşma için bu önemli adımı atmak istiyorsanız, “Markon Bilişim’de” doğru adrestesiniz.