Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal kimlik tasarımı görünen yüzünüzü, kısaca kim olduğunuzu açıklar. Firmanızın kendini tanımladığı ve tanıtım faaliyetlerini yönlendirdiği hizmetlerin tamamını kurumsal kimliğiniz içermektedir. Logo, kurumsal slogan, kartvizit, broşür, antetli kâğıt, katalog gibi firmanızın tüm görsel yüzünü oluşturan reklam ve grafik tasarımı çalışmalarından oluşur. Grafik tasarım, hedef kitle merkezli bir yaklaşım içindedir. Sanat ile pazarlamayı teknoloji üzerinden buluşturur. Ayrıca müşteri ihtiyaçlarına yönelik algıda seçicilik oluşturan bir alandır.

Kurumsal Kimlik Tasarımının Önemi

  • Markanızın görünen yüzüdür, kim olduğunuzu anlatmanın en etkili yoludur.
  • Kalitenizi ve prestijinizi yansıtmanız için olanak sağlar.
  • Akılda kalıcılığı sağlayarak müşteri kitlenizde iz bırakırsınız.
  • Kurum kültürünüze uygun çalışmalar sayesinde marka bilinirliğiniz artar.
  • Pazarlama ve reklam stratejilerinizin temelini oluşturur.

Kurumsal Kimlik Tasarımında Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Algı yönetiminde en önemli etken renklerdir. Bu nedenle markaya ve kurum kültürüne uygun ana bir renk belirlemek gerekir. Bu renk ile birlikte uyumlu bir renk skalası belirlenerek tüm tasarımlar bu çerçevede oluşturulmalıdır.
  • Logo her kurumsal kimlik çalışmasında aynı renklerle yer almalıdır.
  • Sektör, hedef kitle ve verilecek mesaj üzerine analiz yapmak gerekir. Ardından tasarımlar bu doğrultuda oluşturulmalıdır.
  • Kalıcı olmalıdır. Markanın uzun yıllar revize etmeden kullanabileceği tasarım çalışmaları markalaşma ve markaların sürdürülebilirliği açısından önemli bir etkendir.
  • Sosyal medyada ve dijital reklamlarda markanın yüzünü doğru yansıtacak tasarımlar oluşturulmalıdır.

Kurumsal Kimlik Neleri Kapsar?

Kurumsal kimlik öğeleri kurum içi ve kurum dışı birçok bileşene sahiptir.

Kurum İçi: Logo, kartvizit, antetli kâğıt, diplomat zarf, bloknot, dosya, muhasebe dokümanları, dijital tasarımlar vb.

Kurum Dışı: Bina cephesi, kurumsal web, broşür, katalog, el ilanı, poster, afiş, poşet, CD, takvim, ajanda, sertifika, davetiye, promosyon malzemeleri vb.

kurumsal kimlik öğeleri

Kurumsal kimliğin öğeleri için ayrıca yazımızı da inceleyebilirsiniz: Kurumsal kimlik tasarımı neleri kapsar?

“Görsel tasarımın iletişim gücünün farkındayız ve markanızı yansıtan yenilikçi ve özgün tasarımlarla sizi hayallerinizin ötesinde bir serüvene davet ediyoruz. “

Markanızı en doğru ve etkili şekilde yansıtan logo tasarımı ile kurumsal kimlik serüvenine başlıyor; katalog, kartvizit, araç giydirme, broşür, antetli kâğıt vb. hizmetler ile imajınızı yeniliyoruz. Kurumsal kimliğiniz oluştururken verilecek mesajın hedef kitleye en kısa sürede ve en doğru şekilde iletebilmenin bilinciyle çalışıyoruz. Profesyonel tasarım ekibimizle birlikte farklı, ilgi çekici ve yaratıcı tasarım çalışmalarımızı marka ihtiyaçlarınıza yönelik sizinle birlikte planlıyoruz.

Bu planlama öncelikle sektörel analiz ile başlamaktadır. Analiz ile birlikte yapılacakların tespit edilmesi ve onaylanma süreci başlamaktadır. Yapılacaklar ile ilgili onayınızı aldıktan sonra üretim süreci başlar. Üretimi tamamladıktan sonra projeyi onayınıza sunarız. Sunum sonrasında varsa revizeleri tamamlarız. Böylece onaylanan tasarımların baskı süreci başlar ve tüm materyalleri tarafınıza teslim ederiz.

Kurumsal Kimlik Fiyatları

Proje siparişlerine göre değişkenlik göstermektedir. Çünkü bu çalışmalar geniş kapsamlı bir tasarım sürecini içerir. Örneğin logosu sabit olan, çeşitli banner tasarımları bulunan ve temel renkleri, renk skalası belirlenmiş olan bir müşteri için yapılacak çalışmanın fiyatları, daha az materyale sahip olan bir müşteri için yapılacak olan çalışmalar ile aynı olmayacaktır. Bu nedenle kurumunuza uygun tasarımlar ve en uygun kurumsal kimlik tasarımı fiyatları için bizimle iletişime geçmelisiniz.

Markalaşma için bu önemli adımı atmak istiyorsanız, “Markon Bilişim’de” doğru adrestesiniz.