Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal web tasarım firmaların en çok tercih ettiği web sitesi türüdür. Firmaların logosu ile birlikte kurumsal kimliğini yansıtan ve kurum kültürüne uygun bir tasarımla hazırlanmalıdır. Kurumsal web sitesi için en önemli gerekliliklerden birisi firmanın ihtiyaçlarına yönelik özel kodlarla yazılmış ve özel tasarlanmış olmasıdır. Kurumsal web sitesi firmanızın çalışma prensiplerini, çalıştığı bölgeleri, değerlerini ön plana koyar. Ayrıca misyon ve vizyonunuzu, sektör içindeki saygınlığınızı ortaya koyabildiğiniz bu tür web sitelerinde kurumunuzun tanınması ve analiz edilmesi çok önemlidir.

Ne Yapıyoruz?

Markon Bilişim ekibi olarak öncelikle firmanızı tanımak için gerekli analizleri yaparız. Ardından beklenti ve hedeflerinize yönelik planlar oluştururuz. Rakiplerinizin içinde daha görünür olmanız ve öne çıkmanız için sektörel rakip analizini de bu planlamaya dahil ederek firma prestijinizi arttırmayı hedefleriz. İhtiyaç halinde özgünlüğü ve yaratıcı tasarımları ile fark yaratan grafik tasarım ekibimiz ile birlikte kurum kültürünüze uygun logo tasarımları hazırlarız. Seçtiğiniz logodan hareketle tüm kurumsal kimlik tasarımınızı oluştururuz. Kurumsal web sitenizi firma değerlerini yansıtacak şekilde oluşturmak için bütün ekibimizle birlikte, sizlerle iletişimde olma gerekliliğinin bilinciyle hareket ederiz. Hem proje boyunca hem de proje bitimi sonrasında da etkileşimi devam ettirmeyi önemseriz.

Proje siparişinizde yer aldığı taktirde konusunda uzman ekibimiz tarafından içerik yönetim sistemi geliştirilir. Bu sistemin eğitimi tarafımızca verilir. Bu sayede web sitenizdeki tüm içerikleri kendiniz oluşturabilirsiniz. İçerik yönetim sistemi ile oluşturulan bu sitelere dinamik site adını veriyoruz. Kurumsal siteniz dinamik olduğunda sitenize kolayca resim, fotoğraf, video yükleyebilir, metinlerinizi ekleyebilirsiniz. Dahası site tasarım düzenlerini kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz.

Firmanızın kurumsal web sitesinin sabit içeriklere sahip olması durumunda zaman içerisinde güncel bilgilerin eklenme ihtiyacının olmaması ya da az olması halinde statik site ihtiyacınızı karşılamaya yetecektir. Ancak her zaman için içeriklerin güncellenmesi ve yenilenmesi bir web sitesinin hit alması ve ziyaretçilerinin artması için gerekli eylemler olduğu unutulmamalıdır. Statik olan bir sitede içerik güncelleme ve ekleme işlemlerinin ek maliyet içerdiği göz önünde bulundurulmalıdır.

Kurumsal Web Sitesi Nasıl Olmalı?

Öncelikle kurumsal web sitesi SEO uyumlu olmalıdır. SEO uyumlu web sitesi ziyaretçilerine kaliteli içerikler sunar. Kullanıcı dostudur. Hızlı ve kolay ulaşılabilirdir. SEO uyumlu web siteleri dijitalde daha görünürdür. Bu nedenle marka görünürlüğünü arttırmak isteyen firmalar mutlaka web sitelerine SEO yatırımı yapmalıdır.

Bir web sitesinin işlevlerini yerine getirebilmesi için sitenin yayınlanmasından sonraki süreçler de önemlidir. Bunlardan birisi site içeriklerinin hazırlanmasıdır.

Site içerikleri özgün tasarım ve metinlerden oluşmalı, seo tekniklerine uygun hazırlanmalıdır.

SEO uyumlu içeriklerin nasıl oluşturulacağı ile ilgili ayrıca bkz: /seo-uyumlu-makale-nasil-hazirlanir/

Bu nedenle site içeriklerinin hazırlanması profesyonel bir çalışma gerektirir. Markon Bilişim ekibi olarak web sitesi içerik yönetimi konusunda da hizmet veriyoruz. Bu sayede ziyaretçilerinize kaliteli bir içerik sunmanızı sağlıyoruz.

Sitenizin kaliteli içeriklere sahip olması durumunda sitenizin görünürlüğü artacaktır. Ancak hedeflediğiniz ziyaretçilerin sitenizden haberdar olması için devreye dijital reklamcılık girmelidir. Dijital reklamcılık, sosyal medya yönetimi ve internet reklamcılığını kapsamaktadır. Web sitenizin profesyonel bir şekilde yönetilen sosyal medya hesaplarına sahip olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra konusunda uzman ekibimizin de desteği ile Google Ads ve Sosyal Medya Reklamları gibi bütçesini kendinizin belirleyebileceği uygun fiyatlı tanıtım araçlarını kullanmanız durumunda, web sitenizin arama motorlarında konumlanmasını garanti altına alabilirsiniz.

Kurumsal Web Tasarım Fiyatları

Kurumsal web sitesi fiyatları proje türlerine göre değişkenlik göstermektedir. Hazır temaları kullanmayıp, tamamen firma ihtiyaçlarına yönelik çalıştığımız için kurumsal web tasarım fiyatları da sabit olmamaktadır. Uygun fiyatlı web tasarımları ve kurumsal web site fiyat teklifleri için bizimle iletişime geçin.