Banner Tasarımı

Banner Tasarımı

Banner tasarımı konusunda öncelikle “banner nedir” ve “banner tasarımı hangi alanlarda kullanılır” sorularını cevaplandıralım: Banner web sitelerinin reklam panosu olarak düşünülebilir. Web sitesi birçok bileşenden oluşur. Genellikle menüden sonra yer alan bölüm banner alanı olarak kullanılmaktadır. Banner dikkat çekmek için ve reklam amaçlı kullanıldığı için web sitelerinin en çok göze çarpan alanında konumlandırılır. Siteye gelen ziyaretçilere verilebilecek mesajların en etkili olarak verilebildiği banner alanları bu nedenle web sitenin en önemli bileşenlerinden biridir.

Banner tasarımının kullanıldığı alanlar sadece web siteleri değildir. İnternet reklamcılığı için de üzerine tıklanabilir şekilde etkileyici banner tasarımı yapılmalıdır. Görsel içerik hedef kitleye verilecek mesajlarda büyük bir rol oynar. Dolayısıyla sadece metin içeren bir reklamın etkisi, etkileyici görsellerin ve ilgi çekici mesaj içerikli metinlerin birlikte kullanıldığı bir reklamın etkisi ile kıyaslanamaz. Bu nedenle banner tasarımı web siteleri ve web site reklamları için olmazsa olmaz bir unsurdur.

Banner tasarımların kullanıldığı alanlardan birisi de outdoor reklamlar olabilmektedir. Billboardlarda, diğer reklam afişlerinde veya basılı reklam materyallerinde (katalog, broşür vb.) boyutları uygun olarak hazırlanmış banner tasarımları kullanılmaktadır.

Etkileyici Ve Kaliteli Banner Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

  • Sade olmalı, kolay anlaşılmalıdır. Karmaşanın olduğu bir banner mesajını alıcıya verme işlevini yerine getiremez.
  • Kısa bir yazı ile mesajını tam olarak verebilmeli, merak uyandırıp tıklama alabilmelidir.
  • Hızlı yüklenebilmelidir. Yavaş açılan bannerlar ziyaretçinin beklemeyip kapatmasına sebep olabilir.
  • Tüm cihazlarda sorunsuz görüntülenebilmeli, mobil uyumlu olmalıdır. Responsive tasarım her zaman tüm tasarımlar için olmazsa olmaz bir unsurdur.
  • Kaliteli görsellerle desteklenmiş olmalıdır. Görseller verilecek mesaja ve web sitenin yapısına bağlı olarak, grafik-infografik çizimler, resimler, fotoğraflar, videolar ya da flat çizimlerden oluşabildiği gibi gif uzantılı hareketli resimlerden de oluşabilmektedir.
  • Boyutları kullanım alanlarına uygun hazırlanmalıdır.

Ücretsiz Banner Tasarımları

Banner tasarımı fiyatları proje içeriğine ve firma ihtiyaçlarına göre değişiklik göstermektedir. Proje taleplerinizin içeriğinin yoğunluğuna bağlı olarak ücretsiz banner hizmeti de veriyoruz. Örneğin web tasarım hizmeti aldığınızda web sitesi banner tasarımı için ek ücret talep etmiyoruz.

Mark Bilişim ekibi olarak tecrübeli grafikerlerimiz ile birlikte ihtiyaçlarınıza yönelik istediğiniz boyutlara uygun bannerlar hazırlayıp en önemli reklam aracınızı oluşturuyoruz. Ücretsiz banner tasarımı veya uygun fiyatlı banner tasarımları için bizimle iletişime geçin.