Web Sitesi

İstanbul İşletme Enstitüsü Ücretsiz WordPress Eğitimi

İstanbul İşletme Enstitüsü, mesleki becerilerini geliştirmek ve belirli alanlarda uzmanlaşmak isteyenler için birçok alanda ücretsiz eğitim olanağı sunan bir eğitim platformudur. Günümüz bilgi toplumunda eğitim faaliyetleri oldukça pahalıdır. Üstelik günlük koşuşturma içerisinde gerek öğrenci kitlesi, gerek çalışan kitle ek eğitimler için vakit bulma konusunda zorluk çekmektedir. Bu nedenle uzaktan online eğitimler birçok kişiye göre çok daha avantajlı olmaktadır. Enstitü’nün sunduğu eğitimlerden birisi de: Ücretsiz wordpress eğitimi.

İstanbul İşletme Enstitüsü Ücretsiz Online Eğitimleri

İstanbul İşletme Enstitüsü’nün sunduğu online eğitimler ücretsiz. Bununla beraber, katılmak için internet ve internete erişim sağlayabildiğiniz bir cihazınızın olması yeterli. Böylece hem zamandan tasarruf edebilir hem de yüksek miktarda paralar ödemek zorunda kalmazsınız.

İstanbul İşletme Enstitüsü’nün ücretsiz online eğitimler bölümünde;

 • kişisel gelişim,
 • satış ve pazarlama,
 • iletişim,
 • iş hayatı,
 • finans-muhasebe,
 • yabancı dil,
 • işletme,
 • insan kaynakları,
 • yazılım ve bilişim

ana kategorilerinde çeşitli eğitimler bulmanız mümkün. Üstelik İstanbul İşletme Enstitüsü, başarılı bir şekilde tamamladığınız eğitimler için uluslararası geçerliliği olan sertifika sunuyor. CV’nize ve sosyal medya profillerinize ekleyebileceğiniz bu sertifikalar web üzerinden de doğrulanabilmektedir.

Eğitimlerden yararlanabilmek için İstanbul İşletme Enstitüsü adresini ziyaret edebilirsiniz. Sonrasında ücretsiz üyeliğinizi başlatıp dilediğiniz eğitim için kaydolabilirsiniz.

Biz de ekip olarak yazılım ve bilişim kategorisindeki eğitimleri takip etmeye ve uzmanlık alanlarımızı sertifika ile belgelendirmeye karar verdik. Öncelikle WordPress eğitimi aldık, deneyimlerimizi de sizlerle paylaşmaya karar verdik.

İstanbul İşletme Enstitüsü WordPress Eğitimi

WordPress, web sitesi kurabileceğiniz ve içeriklerinizi yönetebileceğiniz ücretsiz bir içerik yönetim sistemidir. Özellikle kişisel bloglar için ücretsiz tema ve eklentileri de içerisinde barındıran bir sistemdir. Bu sayede web tasarımına yeni başlayan kişiler için ciddi ölçüde kolaylık sağlamaktadır.

Biz Markon Bilişim olarak profesyonel web tasarım hizmetinde hazır temaları kullanmıyoruz. Aksine temalarımızı sıfırdan kodlama ile yazıyoruz. Ancak yönetim paneli olarak müşterilerimizin taleplerine bağlı olmakla birlikte çoğunlukla WordPress’i kullanıyoruz.

Eğer WordPress ile web sitesi kurulumunda uzmanlaşmak istiyorsanız, İstanbul İşletme Enstitüsü’nün ücretsiz WordPress eğitimini kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

Online WordPress Eğitiminde Neler Öğreneceksiniz?

Bu eğitimde öncelikle WordPress organizasyonu ile ilgili bilgi sahibi olacak ve WordPress’in çalışma mantığını öğreneceksiniz. Alan adı (domain), hosting gibi temel kavramların yanı sıra bunların nasıl satın alınacağı ve WordPress’e nasıl entegre edileceğini öğrenerek web sitesi kurulumu için ilk adımları atmış olacaksınız.

WordPress eğitiminde;

 • Web sitesi kurmak ve/veya blog oluşturmak
 • Yazı ve sayfa eklemeleri, fotoğraf, video gibi ortam dosyalarını oluşturmak.
 • WordPress eklentileri, kurulumları ve en faydalı eklentiler.
 • WordPress’te etiket ve kategori sistemleri
 • WordPress ile e-ticaret sistemi
 • WordPress’te karşılaştığımız teknik sorunlar ve bunların çözümleri

gibi konuları, kısacası temel düzeyde web sitesi kurulumunu öğreneceksiniz.

Eğitimin Sunduğu İmkanlar ve Kazanımlar

Bu eğitimi alarak temel düzeyde bir web sitesi kuracak düzeye geleceksiniz. Bu sayede kendi blog sayfalarınızı oluşturup, dijital dünyada kendinizi ifade edebilme şansı bulabilirsiniz.

Ayrıca bu işi profesyonel olarak da yapmaya başlayarak para kazanmanız mümkün. Üstelik WordPress ile site oluştururken kodlama bilgisi gerekmemektedir. Ancak eğer profesyonel olarak bu alanda mesleki kariyer yapmak istiyorsanız biz en azından html5, css3 ve js dillerini öğrenmenizi öneriyoruz. Çünkü web sitenizi biraz daha WordPress’in sınırlarının dışına çıkarabilmenizi sağlayabilmek ve özelleştirebilmek için bu dilleri bilmeniz faydalı ve gerekli olacaktır. Eğitim esnasında hocamız yakın zamanda html ve css derslerinin de Enstitü tarafından ücretsiz olarak verileceği müjdesini verdi. Bu eğitimi de kaçırmamanızı öneririz.

Eğitime katılmak için WordPress Eğitimi adresini ziyaret ediniz.

Yazar:

Bunlara da Bakmak İsteyebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir