Katalog Tasarımı

Katalog Tasarımı

Katalog tasarımı markaların ürün ve hizmetlerini sunmak için kullandığı reklam araçlarından birisidir. Aynı zamanda kurumsal kimliğin önemli yapı taşlarındandır. Broşür ve el ilanlarından daha etkileyici ve kalıcıdır. Bununla beraber markanın imajını müşteriye en iyi şekilde yansıtması için profesyonelce hazırlanmalıdır.

Katalog Tasarımı Nasıl Olmalı? Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Müşteriye özel tasarım yapılmalı ve özgün olmalıdır.
 • Firmanın kurumsal kimliğine uygun bir tasarım yapılmalıdır.
 • Sade bir tasarım ve zengin içerik sunulmalıdır.
 • Tasarım yapılmadan önce kataloğun amacının ne olduğu belirlenmeli ve bu amaçlara yönelik çalışmalar yapılmalıdır. Örneğin amaç ürünlerin tanıtımı ise yüksek karlı ürünlerin öncelikli verilmesi iyi bir pazarlama stratejisi olacaktır.
 • Yüksek çözünürlüklü profesyonel fotoğraflar kullanılmalıdır.
 • Dikkat çekici başlıklar kullanılarak müşterinin ilgisini çekmek önemlidir.
 • İletişim bilgilerine yer verilerek müşteri için firmaya doğru şekilde yönlendirme sağlanmalıdır.
 • Baskı kalitesi prestij açısından önemlidir. Bu nedenle kullanılan baskı malzemesinin kalitesine özen gösterilmelidir.
 • Çok uzun yazılardan kaçınılmalıdır. Çünkü bu hedef kitlenize sıkıcı gelebilecektir. Bu nedenle az kelime ile çok şey ifade etmek önemlidir. Kullanılan kelimelerin özenle seçilmiş ve vurgulu olması daha etkili olacaktır. Örneğin maddeler halinde yapılan anlatımlar kitlenize daha akılda kalıcı ve daha okunabilir içerikler sunmanızı sağlayacaktır.
 • Katalog kapağı ilk izlenimi oluşturur. Bu nedenle katalog kapak tasarımı hedef kitlenizin kataloğun diğer sayfalarına da bakma isteği duyabileceği türden görsel ve yazılı mesajlar içermeli ve onları kataloğu incelemeye özendirmelidir.

Katalog tasarımında kullanılan görseller web tasarımında olduğundan daha yüksek çözünürlüğe sahip olmaktadır. Özellikle görsellerin vektörel olması önem taşır. Markon Bilişim olarak bizler katalog tasarlama sürecinde kullanacağımız görselleri, size ait olan içeriği baskıya en uygun hale getirerek, kurumsal kimliğinizi yansıtacak şekilde düzenleyerek sizlere sunuyoruz.

Katalog tasarımı fiyatları kullanılan kâğıdın ve baskı malzemelerinin kalitesine ve özel tasarım isteklerine göre değişiklik göstermektedir. Piyasadaki katalog fiyatlarına göre uygun fiyatlı katalog tasarımlarını Mark Bilişim’den temin edebilirsiniz. Markon Bilişim grafik tasarım ekibi olarak yaratıcı ve özgün tasarımlar ile size özel en uygun tasarımları sunuyoruz. Uygun fiyatlı katalog tasarımları ve katalog fiyatları ile ilgili detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin.

Broşür Tasarımı

Broşürler pazarlama çalışmaları için geleneksel olmakla beraber hiç eskimeyen ve modası geçmeyen bir araçtır. Marka imajınızı ve vermek istediğiniz mesajları alıcıya doğrudan iletebileceğiniz pazarlama araçlarından birisidir. Katalog ve broşür tasarımında süreçler birbirine benzerdir. Bununla birlikte boyut, içerik ve maliyet bakımından farklılıklar bulunmaktadır. Dijital çağda bile geçerliliğini kaybetmemiş olan ve bütçesi düşük olan broşürler aynı zamanda kurumsal kimlik çalışmalarının da bir parçasıdır. Diğer kurumsal kimlik tasarımlarında olduğu gibi broşür tasarımının da bazı özelliklere sahip olması gerekmektedir. O halde broşür tasarımı nasıl olmalıdır sorunu cevaplandıralım:

Reklam ve tanıtım faaliyetlerinizin bir parçası olan broşürlerinizin tasarımı özenle ve profesyonelce yapıldığında etkili olacaktır.

 • Çok uzun yazılardan kaçınılmalıdır. Bu hedef kitlenize sıkıcı gelebilecektir. Bu nedenle az kelime ile çok şey ifade etmek önemlidir. Kelimeler özenle seçilmeli ve vurgulu olmalıdır. Maddeler halinde yapılan anlatımlar kitlenize daha akılda kalıcı ve daha okunabilir içerikler sunmanızı sağlayacaktır.
 • Akılda kalıcılık için görsel iletişimin gücünden faydalanılmalıdır. Görsel materyaller broşürü daha estetik kılacaktır.
 • İletişim bilgileriniz broşürlerinizde mutlaka bulunmalıdır. Alıcıya verdiğiniz mesajın geribildirimi için ve müşterilerinizin size ulaşabilmesi için bu olmazsa olmaz bir unsurdur.
 • Renk uyumuna dikkat etmek çok önemlidir. Kurum kültürüne ve logonuza uygun renk harmonisi oluşturularak özgün tasarımlar oluşturulmalıdır. Çok parlak renkler broşürün bütününde kullanıldığında göz yorucu olacak, soluk renklere yoğunluk verildiğinde ise sıkıcı bir hale gelecektir. Bu nedenle bu ikisinin arasındaki denge iyi sağlanmalı, zıt renkler kullanılarak daha hoş bir görüntü elde edilmelidir.
 • Broşürün kapağı ilk izlenimi oluşturur. Broşürün kapak tasarımı hedef kitlenizin broşürün diğer sayfalarına da bakma isteği duyabileceği türden görsel ve yazılı mesajlar içermeli ve onları broşürü incelemeye özendirmelidir.

Ücretsiz Broşür Tasarımları

Broşür fiyatları kullanılan kâğıdın ve baskı malzemelerinin kalitesine ve özel tasarım isteklerine göre değişiklik göstermektedir. Piyasadaki broşür fiyatlarına göre uygun fiyatlı broşür tasarımlarını Markon Bilişim’den temin edebilirsiniz. Proje siparişlerinizin içeriğine göre ücretsiz broşür tasarımı hizmetimizden de faydalanabilirsiniz. Uygun fiyatlı broşür tasarımları ve ücretsiz broşür tasarımları ile ilgili detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin.