Sosyal Medya

Yeni Dijital Yayın Platformu Gain Yayında!

Yeni nesil dijital içerik platformlarının revaçta olduğu şu dönemde pazara yeni giren Gain dün itibari ile yayın hayatına başladı. Netflix, BluTv gibi dijital yayın platformları ile benzerlikleri olsa da tamamen farklı bir anlayışla yola çıktı.

Gain bize kısa zamanda tüketebileceğimiz kısa içerikler sunuyor. Üstelik tamamen kişiselleştirilmiş bir yayın akışı ile. Neleri izlediğinizi, neleri sevdiğinizi anlayan algoritması size sevebileceğiniz keyifle izleyeceğiniz içerik önerileri sunuyor.

Filli Boya’nın sahibi olarak tanıdığımız başarılı iş insanı Gözde Akpınar’ın kurmuş olduğu Gain, Android ve IOS için geliştirilen bir uygulama.

Gain TV özellikleri

Gain farklı özellikleri ile diğer içerik platformlarından ayrılıyor. Video izlemek için harcanan süreyi ölçerek, beğenileri algılayarak kişiselleştirilmiş bir yayın akışı sunuyor.

Video içerikleri dizi ve filmlerle sınırlı değil. Gündem haberleri, canlı yayınlar, kısa belgeseller, şov programları spor haberleri, konser videoları gibi geniş bir yayın akışı sunuyor.

Diğerlerinden ayrılan bir özelliği de mola saati, işe gidiş geliş saati gibi zamanları ölçümleyerek video izlemek için hangi saatlerde ve ne kadar zaman harcadığınızı belli bir kullanımdan sonra öğrenerek ona uygun alternatif önerilerde bulunuyor.

Gain bağımsız video içerik üreticilerini de desteklemeyi amaçlayan bir platform. Bu yönüyle oldukça ilgi çekici bir platform olacağı bekleniyor.

Gain ücretli mi?

Şimdilik abonelik ücreti bulunmuyor. Ücretsiz olarak hizmete başlayan Gain TV’nin bir süre sonra abonelik ücreti belirleyeceği bekleniyor. Ayrıca içerik başına ödeme yaparak da içeriklere ulaşmak mümkün olacak.

Yazar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir