Web Site İçerik Yönetimi

Web Site İçerik Yönetimi

Web site içerik yönetimi nedir? Web siteleri firmalara, kişilere ya da kurumlara dijital itibar sağlayan platformlardır. Ancak işlev olarak verim alınabilmesi için sitenin yapım aşamasında ve tamamlandıktan sonra birtakım çalışmalar yapılmalıdır. Bunlardan en önemlisi içeriklerin eklenmesidir. Görsel ve yazılı içeriklerin olmadığı bir web sitesini; inşaatı bitmiş, ancak boya badanası yapılmamış, dolapları, kapıları takılmamış bir binaya benzetebiliriz. İnsanlar içine girip oturabileceği bir ev istediği gibi; içinde faydalı bilgiler, özgün yazılmış metinler ve farklı tasarlanmış görsellerin olduğu bir web sitesini ziyaret etmek ister.

Web site içerik yönetimi yapılarak web sitesinin ziyaretçi sayısını artırmak hedeflenir. Bunun için ziyaretçilerin doğru ve faydalı bilgiye ulaşması gerekmektedir.

Web Site İçerik Yönetimi Önemi Nedir?

Web sitesinin değer kazanması ve insanların uzun süre kaldığı bir platform olabilmesi için kaliteli içerik üretilmesi çok önemlidir. Ziyaretçilerin web sitesinde uzun süre kalmasının önemi ise arama motorlarının uzun süre kalınan siteleri daha çok önemseyip, üst sıralarda çıkarmasıdır. Bu sayede web sitesinin dijitalde görünürlüğü artmaktadır. Bu nedenle web site içerik yönetimi profesyonelce yürütülen bir çalışmayı gerektirir. Özgün içerikler eklemek ve seo kurallarına uygun içerik hazırlamak web sitesini daha görünür kılacaktır.

Web Site İçerik Yönetimi Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Web sitesi içerik yönetimi yapılırken öncelikle içerik planları oluşturulmalı ve bu planlara uyularak maksimum verim almak amaçlanmalıdır. İçeriklerin tamamen özgün olmasına dikkat edilmelidir. Başka yerden kopya edilen içerikler nedeniyle web siteniz değer kaybeder. Oluşturulan metin içerikleri akıcı olmalı, alt başlık kullanımına önem verilmelidir. Görsel içerikler ise yine benzersiz olmalı, ayrıca optimizasyon yapılarak SEO kurallarına uygun hale getirilmelidir. Kısaca özetleyecek olursak web sitesi içerik yönetiminde kaliteli bir çalışma için aşağıdaki yollar izlenmelidir:

 • İçerik stratejisi belirlemek ve içerik planları oluşturmak,
 • Özgün yazılı ve görsel içerikler hazırlamak,
 • İçeriklerin bilgi verici ve faydalı olacağından emin olmak,
 • SEO kurallarına uygun içerik hazırlamak,
 • Profesyonel anahtar kelime çalışması yapmak,
 • İçeriklerin uzunluğuna dikkat etmek (en az 300 kelime olmalı),
 • Yazım imla kurallarına dikkat etmek,
 • Belli bir hiyerarşi ile alt başlıkları doğru şekilde kullanmak ve metinlerin akıcılığını sağlamak.

Web Sitesi İçerik Yönetimi Hizmeti

Profesyonel içerik yönetimi yapacak olan kişilerin aynı zamanda SEO konusunda uzman ve deneyimli olması gerekmektedir. Markon Bilişim grafik tasarım ekibimiz ile metin yazarlarımız web site içerik yönetimi için

 • Projeye bağlı planlar oluşturur, 
 • SEO uzmanı ekibimiz ile tasarım ekibimiz bu planları geliştirir ve
 • Sizlerin onayına sunar. 

Müşteri memnuniyeti prensibi ile çalışmanın bilincinde olan ekibimiz ile sizlere özel en iyi içerik hizmetini sunmaya hazırız.