Web Sitesi

Hazır Web Tasarımdan Neden Uzak Durmalısınız?

Hazır web tasarımdan ne kadar verim alabilirsiniz sizce?

Hazır web tasarım zararları hakkında sizleri bilgilendireceğimiz bu yazımız ile birlikte web sitenizin hazır tema tasarımlar kullanılarak oluşturulmasının dezavantajlarını öğreneceksiniz. Bunu öğrendikten sonra eminim fiyatları uygun görünen o web sitelerinin nasıl işinize yaramadığını ve uzun vadede neler kaybettiğinizi daha iyi anlayacaksınız. Zararın neresinden dönerseniz kârdır, bizden söylemesi…

Hazır web tasarımdan neden uzak durmalıyız?

Hazır Web Tasarım Zararları

Diyelim ki web sitenizi hazır bir tema üzerinden oluşturdunuz ya da çok çok uygun fiyata sitenizi bu şekilde yaptırdınız. Öncelikle kullandığınız tema muhtemelen bir çok kişi/kurum tarafından kullanılıyor. Haliyle farklılaşmış ve özgün bir tasarımla web dünyasına adım atamadınız. Google web sitelerinden içeriklerde olduğu kadar tasarımlarda da özgünlük bekliyor. Sizce hazır paketler size bu özgünlüğü sağlar mı?

Diyeceksiniz ki benim ürünlerim farklı, benim kullandığım görseller farklı hatta yazılarım farklı. Ne yazık ki bu farklılıklar özgün olmanıza yetmeyecek.

Her markanın ve her kurumun farklı web ihtiyaçları vardır. Hazır web sitesi yazılımları kullandığınızda tam olarak ihtiyaçlarınızı karşılamanız mümkün olmayacak, farklı güncellemelere ihtiyaç duyulacaktır. Özellikle kurumsal web tasarım temaları hazır olmamalı, kuruma özgü bir tasarım yapılmalıdır. Hazır web siteleri ile SEO açısından istenen güzel sonuçlar elde etmek; inanın çok zor.

Web sitesi tasarımı da kodlaması da özelleştirilmiş olmalıdır. Web sitenizin ihtiyaçlarınıza yönelik, markanızın kurumsal kimliğine uygun şekilde olması sizi diğerlerinden ayıracaktır. Kısa vadede özel web tasarım daha pahalı olsa da uzun vadede hazır web tasarım daha pahalıya çıkar. Ayrıca hazır paketlerle SEO açısından yükselmek zor olduğundan reklama ayıracağınız bütçe de artacaktır.

Sonuç olarak hazır web tasarımları;

  • Web sitelerinin özgünlük ilkesine terstir,
  • İhtiyaçlara göre özelleştirilmesi zordur,
  • Markanızı ve kurumsal kimliğinizi temsil etmekten uzaktır,
  • SEO kriterleri ile çoğunlukla ters düşer,
  • Uzun vadede zaman ve para kaybettirir,
  • Emeksiz iştir, emeksiz işten kalite beklenemez.

Hazır Web Tasarım Fiyatları

Hazır web tasarım çoğu zaman fiyatları düşük olduğu için tercih edilmektedir. Bu hizmeti sunan firmalar çoğunlukla bütçeyi de düşük tutmaktadır. Bu nedenle web sitesi tasarlatmak isteyen kişiler için oldukça cazip ve avantajlı olduğu düşünülür. Durum böyle gözükse bile uzun vadeli düşündüğünüzde paranızı çöpe atmaktan başka bir şey değildir.

Hazır web tasarım hizmeti sunan firmalar neden fiyatları bu kadar düşük tutuyor biliyor musunuz? Aslında bunun sebebi verilen hizmetin ve harcanan zamanın özelleştirilmiş web tasarıma göre çok daha (hatta aşırı) az olmasıdır. Emek verilmemiş bir iş ile günlerce haftalarca emek verilmiş bir işin kalite bakımından karşılaştırılması, kıyaslanması mümkün değildir.

Siz bütçeniz için en uygun web tasarım hizmeti satın alırken bir yandan da marka kimliğinizi öne çıkaramayacak bir web sitesi ile web dünyasına faydasız bir giriş yapmış olacaksınız. Bu nedenle hazır web tasarım yerine özelleştirilmiş ve farklılaştırılmış tamamen size özel tasarım yapan firmalarla çalışmanızı öneriyoruz. Tabii ki seçim sizin…

Yazar:

Bunlara da Bakmak İsteyebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir