Web Sitesi Mark Bilişim ve Web Tasarım

Web sitesi için en iyi yazılım dili hangisidir?

Aslında en iyi yazılım dili diye birşey yoktur. Öncelikle web siteniz için hangi işlevlere ihtiyacınız var, kurmak istediğiniz web sitesinin güvenlik ihtiyacı nedir gibi sorulara cevap vermeliyiz.

Bir web sitesi tasarlamak için öncelikle çok iyi html5 ve css bilmek, javascript ve jquery dillerine hakim olmak gerekiyor. Bu temel düzeyde kodlamayı bildikten sonra da kullanacağınız dili seçmek için geriye avantaj ve dezavantajlarına göre değerlendirmek kalıyor.

SEO açısından eklenti avantajları olan wordpress kullanmak istiyorsanız php diline hakim olmalısınız. Ancak eklentileri belli bir seviyede kullanmalı, sitenizi ağırlaştırmasını engellemelisinz.  Asp.net diline yeterince hakimseniz de çok güvenli siteler yapabilirsiniz. Ancak belirtmekte fayda var, wordpress kullanacaksanız hazır temaları kullanmanızı önermiyoruz. Hazır temalar birçok web sitesi tarafından kullanılıyor olabilir ve bu da özgün olmanızı engeller. Aynı şekilde hazır paket web yazılımlarını da tercih etmemelisiniz. Kodlama biliyorsanız web sitenizi kendiniz yapmalı, bilmiyorsanız de profesyonellere işi bırakmalısınız.

Aslında hiç bir yazılım dili için daha iyi diyemeyiz. Hangi dili kullanmanız gerektiği hangi dile daha çok hakim olduğunuza bağlıdır.

Şubat 15, 2018
Web sitesi için en iyi yazılım dili hangisidir? için 2 yorum
  • sercan alakurt

    WordPress yazilim dili php mi oluyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir