Web Sitesi Mark Bilişim ve Web Tasarım

Hazır Web Tasarım Satın Almanın SEO için Zararları Nelerdir?

Hazır web tasarım satın alırsanız, kullandığınız tema birçok firma ya da kişi tarafından kullanılıyor olabilir.  Bu durum farklılaşmış ve özgün bir tasarımla web dünyasına adım atmanızı engelleyecektir. Google web sitelerinden içeriklerde olduğu kadar tasarımlarda da özgünlük bekliyor. Hazır paketler size bu özgünlüğü sağlayamaz.

Ayrıca her markanın ve her kurumun farklı web ihtiyaçları vardır. Hazır web sitesi yazılımları kullandığınızda tam olarak ihtiyaçlarınızı karşılamanız mümkün olmayacak, farklı güncellemelere ihtiyaç duyulacaktır. Özellikle kurumsal web sitesi temaları hazır olmamalı, kuruma özgü bir tasarım yapılmalıdır. Hazır web siteleri ile SEO açısından istenen güzel sonuçlar elde etmek zordur.

Web sitesi tasarımı da kodlaması da özelleştirilmiş olmalıdır. Web sitenizin ihtiyaçlarınıza yönelik, markanızın kurumsal kimliğine uygun şekilde kodlanmış olması sizi diğerlerinden ayıracaktır. Kısa vadede özelleştirilmiş web tasarım daha pahalı görünse de uzun vadede hazır web tasarım size daha pahalıya mal olacaktır. Ayrıca hazır paketlerle SEO açısından yükselmek zor olduğundan reklama ayıracağınız bütçe de artacaktır.

hazır web tasarım zararları

Hazır Web Tasarım Fiyatları Hakkında

Hazır web tasarım çoğu zaman fiyatları düşük olduğu için tercih edilmektedir. Bu hizmeti sunan firmalar çoğunlukla bütçeyi de düşük tutmaktadır. Bu nedenle web sitesi tasarlatmak isteyen kişiler için oldukça cazip ve avantajlı olduğu düşünülür. Kısa vadede durum böyle gözükse bile uzun vadeli düşündüğünüzde paranızı çöpe atmaktan başka bir şey değildir.

Hazır web tasarım hizmeti sunan firmalar neden fiyatları bu kadar düşük tutuyor biliyor musunuz? Aslında bunun sebebi verilen hizmetin ve harcanan zamanın özelleştirilmiş web tasarıma göre çok daha (hatta aşırı) az olmasıdır. Emek verilmemiş bir iş ile günlerce haftalarca emek verilmiş bir işin kalite bakımından karşılaştırılması, kıyaslanması mümkün değildir.

Siz bütçeniz için en uygun web tasarım hizmeti satın alırken bir yandan da marka kimliğinizi öne çıkaramayacak bir web sitesi ile web dünyasına faydasız bir giriş yapmış olacaksınız. Bu nedenle hazır web tasarım yerine özelleştirilmiş ve farklılaştırılmış tamamen size özel tasarım yapan firmalarla çalışmanızı öneriyoruz.

Hazır Web Tasarım Satın Almanın SEO için Zararları Nelerdir? için 2 yorum
  • sercan alakurt

    Hazir web sitesi, hazir web tasarim temalari site kur baslikli ajans hizmetlerinde cok revacta. Ama sanirim hazir temalar seo icin zararli. Kaliteli web sitesi icin elimizi biraz cebimize atmamiz gerekiyor sanirim

    • Evet Sercan Bey, hazır web tasarım bir bakıma kopya site demektir. O yüzden tavsiye etmiyoruz. Her müşterinin ihtiyacı farklıdır, bu nedenle özel tasarım yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir